sobota, 12 marca 2016

VI Bieg o Złote Gacie na 10km 05.03.2016 relacja!

Złote Gacie modne na klacie... ;) Czołem wszystkim! :) Jak już zapewne wiecie..., Wild Runner's Club miał przyjemność patronować, promować w mediach społecznościowych  imprezę w Brzeszczach. Nie była to pierwsza impreza biegowa organizowana przez Ośrodek Kultury w Brzeszczach na której uczestniczyliśmy, wcześniej biegliśmy w V Bieg Uliczny na 15 km 26 września 2015 roku, a po "Złote Gacie" :) pobiegliśmy pierwszy raz.

fot. wildrunnersclub.pl

Do Brzeszcz na bieg wybraliśmy się w trzy osobowym składzie z wcześniej "zapowiedzianego..." czteroosobowego składu Pioskowian, mieszkańców Piasku k. Pszczyny. ;)  Aura tego dnia..., jak to bywa za "Wisłą"... ;) w Brzeszczach, nie rozpieszczała. ;) Początek marca... do wiosny pozostało ponad dwa tygodnie, temperatura znośna; 5/10 stopni na plusie, lekki wiatr. Choć pochmurnie, to pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorów a frekwencja przerosła ich najśmielsze oczekiwania. Pełna hala sportowa, rumor, klimat, który panował... dało się wyczuć w powietrzu, zwiastował dzień pełen emocji i zbliżający się pełnymi krokami bieg.

fot. wildrunnersclub.pl

Trasa uliczna; asfaltowa - mieszana, malownicza..., wiodąca ulicami, drogami okolic gminy Brzeszcze. Wydawało by się tak charakterystycznej XV wiecznej osady, która na ogół kojarzy się wszystkim z górnictwem i przemysłem wydobywczym, ma o wiele więcej do zaoferowania niż by się wydawało. Początek trasy, start biegu usytuowany pod biurowcem kopalni "Brzeszcze" - "z górki" do torów kolejowych, asfalt, szybki odcinek trasy, trochę błota..., ;) betonowych płyt, dobrze nam znanych i "twardych, ubitych" czarnych dróg, które na ogół o tej porze roku wyglądają zupełnie inaczej. ;) Nazieleńce kierunek Bór okolice..., kompleks leśno-stawowy położony w Dolinie Górnej Wisły, którego widoki przeplatane są polami, lasami i wszędzie nie dającymi się nie zauważyć stawami hodowlanymi. Malownicze okolice, które wiosną, latem... zapewne przynoszą mieszkańcom wiele ukojenia i możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu. Pod "górkę", biegniemy dalej... ubita droga, asfalt wzdłuż lasu, tory kolejowe - ostatnie kilometry... Borowa, Przemysłowa, finisz i meta pod halą sportową.

fot. wildrunnersclub.pl

fot. wildrunnersclub.pl

Zaplecze sportowe imprezy jak i całe biuro zawodów i wszelkie tematy zwiane z formalnymi sprawami biegu; wydawanie pakietów, numerów startowych przebiegało sprawnie, zlokalizowano na hali sportowej przy stadionie "Górnika". Zabezpieczenie trasy, punkty odżywiania, woda, posiłek regeneracyjny po biegu... standard choć na niektórych zawodach coś co powinno być normą ma dużo do życzenia. Z gastronomicznego punktu widzenia ciepły posiłek serwowany po biegu cieszył się dużym uznaniem ;) ...kolegom smakowało. :) Pakiety startowe można rzec... na bogato; koszulka, medal "finiszer" pamiątkowy, posiłek, woda i zestaw makaronów od jednego z głównych sponsorów biegu. U biegacza na pewno nie pójdzie w boczki... ;) ale w nogi. :)

fot. wildrunnersclub.pl

Tyle w temacie... ;) :) "Złote Gacie" na klacie, impreza, bieg udany..., :) wszyscy zadowoleni. Z tym przeświadczeniem i pozytywnym ładunkiem na resztę dnia wróciliśmy do domów. Wszelkie informacje związane z przedsięwzięciem, wyniki biegu; ogólne, klasyfikacje wiekowe oraz pucharowe jak i galerie z biegu znajdziecie na stronie; www.biegbrzeszcze.pl Do zobaczenia w przyszłym roku na VII edycji Biegu o Złote Gacie :) z biegowym pozdrowieniem... stayRUN \m

Piotr Czesław/Wild Runner's Team

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz