sobota, 7 czerwca 2014

III Bieg Pszczyński o Puchar Carbo Asecura

II Pszczyński Bieg Uliczny 23.06.2013 fot. Kamil Mrozek
Już za tydzień ruszy trzecia edycja biegu o Puchar Carbo Acecura, impreza jak co roku od 2012 jest pod patronatem Burmistrza miasta Pszczyna. Bieg rozgrywany jest na dystansie 10km, a całej imprezie towarzyszą przedbiegi dla dzieci i młodzieży. Trasa biegu od trzech lat praktycznie niezmienna, prowadzi ulicami Pszczyny, Parkiem Zwierzyniec bardziej znanym pod nazwą Dzika Promenada, w której, to części znajduje się Pokazowa Zagroda Żubrów, Pola Golfowe i przede wszystkim Parkiem Zamkowym, który jest wizytówka miasta.

Impreza co roku cieszy się coraz większą popularnością, do przykładu w 2012 roku bieg ukończyło 381 zawodników, w zeszłym roku na liście startowej zarejestrowano 636 biegaczy. Ten rok zapowiada się rekordowo, limit zawodów, to 900 uczestników, który został pobity w początkach czerwca bieżącego roku. Pszczyński bieg prócz amatorów biegowego szaleństwa przyciąga zawodowych sportowców, jak i profesjonalnie do tego podchodzących amatorów oraz rzesze osób towarzyszących, "gapiów", kibiców. Wśród znanych osób Pszczyński bieg odwiedził; Generał Roman Polko, w tym roku, będzie, to już drugi start w naszym miesicie. Prócz tak zasłużonych osobistości bieg reprezentują nasi czołowi, utytułowani biegacze, Pszczynianka Ewa Kucharska, czy Mirosław Gołębiewski. Najliczniejszą grupą ze startujących w biegu jest oczywiście reprezentacja, pracownicy firmy, grupy Carbo Asceura, zrzeszeni w klubie CA Aktywni. W tegorocznym biegu startuje również sam patron imprezy Burmistrz Dariusz Skrobol.

Wild Runner's Club bierze udział w biegu już kolejny raz. Pierwszy start, a zarazem samodzielny debiut odbył się w na drugiej edycji biegu 23 czerwca 2013 roku. W tym roku Team zwiększył się o kolejne startujące osoby z czego dla jednej będzie, to pierwszy start w życiu.

Organizatorem biegu jest Miasto Pszczyna "Perła Księżnej Daisy". Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie oraz pomysłodawca i współorganizator firma Carbo Asecura S.A.

W imieniu organizatorów zapraszamy do Pszczyny. Impreza, to nie tylko bieg, ale i okazja do zapoznania się z bogatą w atrakcje historią naszego miasta, architekturą w tym Muzeum Zamkowym, Stajniami Książęcymi, wspomnianym już Parkiem Zamkowym, Skansenem Wsi Pszczyńskiej oraz Rynkiem i zabudowa starówki, w którym, to można znaleźć niejedną dobrą restauracje i smacznie zjeść. 

Piotr Czesław/Wild Runner's Team

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz