środa, 26 sierpnia 2015

Breaking news ... #Bieg Pawłowicki 30.08.2015

Ważne informacje dla biegaczy i uczestników imprezy

W niedzielę, 30 sierpnia, w samo południe, spotykamy się w parku przy kościele św. Jan Chrzciciela w Pawłowicach, aby wziąć udział w wielkiej sportowej imprezie – Biegu Pawłowickim.

Biuro Zawodów, znajdujące się w parku, będzie czynne już od godziny 10.00. To tutaj zawodnicy, którzy znajdują się na liście uczestników będą mogli odebrać numery startowe i przygotowane pakiety. Ci, którzy jeszcze nie zdążyli się zapisać, ale chcą pobiec, mogą w dniu zawodów dokonać opłaty w wysokości 50 zł w kasie Gminnego Ośrodka Sportu (ul. Szkolna 1b, Pawłowice) i podejść z paragonem do Biura Zawodów, aby dopełnić formalności.

Zanim jednak o godzinie 13.00 rozpocznie się bieg główny na dystansie 5 km, w parku od godziny 12.15 swoich sił będą próbować dzieci i młodzież. Firma Carbo Asecura – współorganizator i sponsor wydarzenia zorganizuje bieg na 350 m dla przedszkolaków i uczniów podstawówki, a gimnazjaliści będą mogli spróbować swoich sił w biegu na 700 m. Każdy uczestnik biegu otrzyma koszulkę i medal. Dla dzieci przewidziane są też nagrody oraz poczęstunek: napoje, owoce, drożdżówki i pączki ufundowane przez sponsorów.

Bieg główny ulicami Pawłowic rozpocznie się o godzinie 13.00. Wcześniej wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w rozgrzewce na zielonej trawie z Martą Graczyk – właścicielką Studia Fitness Power & Passion. Linia startu i mety znajdzie się przy kościelnym parkingu, a zawodnicy pobiegną krótki odcinek ulicą Zjednoczenia, a następnie zrobią dwie pętle ulicami Karola Miarki, Poprzeczną, 1 Maja oraz Mickiewicza i ponownie wrócą ul. Zjednoczenia w okolice parku. W związku z biegiem już od godziny 12.45 wymienione ulice oraz prowadzące do nich drogi dojazdowe będą zamknięte. Na wszystkich, którzy dotrą do mety czekać będzie medal oraz woda i bony na posiłek regeneracyjny.

O godzinie 14.00 rozpocznie się Sztafeta Samorządowców i Przedsiębiorców. Dotychczas swój udział zgłosiły m. in. Spółdzielnia Mieszkaniowa Pawłowice, KWK „Pniówek, Rada Sołecka Jarząbkowic, OSP Krzyżowice, a nawet Gminny Ośrodek Sportu z Mszany. W sztafecie pobiegną też gminni radni i urzędnicy. Sztafety powalczą o gigantyczny puchar.

Na godzinę 15.00 zaplanowana jest uroczystość wręczenia pucharów i nagród dla najlepszych zawodników i zawodniczek w poszczególnych kategoriach wiekowych Biegu oraz uczestników sztafety (zobacz, jakie nagrody otrzymają najlepsi). Ale to nie wszystko. Specjalną nagrodę otrzyma najstarszy uczestnik lub uczestniczka z gminy Pawłowice oraz najszybszy biegacz spośród mieszkańców gminy. Mamy również nagrodę specjalną – rower Kross Grand o wartości 700 zł, którego fundatorem jest firma F H Bucik M Galczak D Cholewa s.c. Zostanie on rozlosowany wśród wszystkich uczestników biegu na 5 km i trafi do rąk tego, kto udzieli odpowiedzi na jedno pytanie tematycznie związane z bieganiem.

Przez cały czas trwania imprezy w parku będzie można korzystać z siłowni pod chmurką, placu zabaw, przyrządów gimnastycznych udostępnionych przez Studio Fitness Power & Passion, odwiedzać stoiska promocyjne Beauty Expert - kosmetolog Marta Surawska, Studio Fitness Power & Passion, Dietikon, Centrum Żywienia Sportowego Fit Dietetyk.Na stoiskach gastronomicznych będzie można kupić szaszłyki z grilla i kawę z ciastem na deser. Jeżeli sprawdzi się prognoza pogody, możemy spodziewać się trzydziestostopniowego upału. Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji przygotował dystrybutory z wodą ze studni głębinowej, z której będą mogli skorzystać wszyscy chętni. Bęzie też kurtyna wodna. Na dzieci czekają cztery dmuchańce i mnóstwo zabaw, które przygotował Gminny Ośrodek Kultury. Strażacy pozwolą sfotografować się w wozie strażackim, a firma AZYMUT, która nieodpłatnie zapewnia pomoc medyczną podczas tego sportowego wydarzenia, razem z harcerzami z 14 Drużyny Ratowniczej im. Krzysi Niżyńskiej z Pawłowic zaprezentuje pokazy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. O bezpieczeństwo na drogach zadbają policjanci z Pawłowic i Pszczyny, a trasę biegu zabezpieczą strażacy z OSP Pawłowice.


Zawodników i Kibiców zapraszamy w niedzielę 30 sierpnia do Parku im. Ks. Stanisława Pisarka w Pawłowicach. Zaczynamy w samo południe.

info. UG Pawłowice/Beata Cyganek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz