czwartek, 30 czerwca 2016

Pszczyna po raz piąty... V Bieg Pszczyński 05.06.2016 relacja!

Pszczyna po raz piąty... niedziela 05 czerwca 2016 roku - park zamkowy, rynek, starówka i okolice po raz kolejny stały się miejscem obleganym przez biegaczy, amatorów biegowego szaleństwa i kibiców bacznie obserwujących przygotowania i zmagania uczestników Pszczyńskiego "święta" biegowego jakim jest coroczny czerwcowy Bieg Pszczyński.

fot. wildrunnersclub.pl

V Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza, bo o nim mowa, co roku przyciąga rzesze ludzi; biegaczy, kibiców, osób towarzyszących i ciekawskich z całego regionu, Polski, Europy a nawet za Atlantyku. Czerwcowa impreza, pomimo swej pogodowej specyfiki - uczestnicy wiedzą... ;) z roku na rok, notuje tendencje zwyżkowe, w frekwencji jak w ogólno przyjętym poziome przedsięwzięcia całego wydarzenia. Choć pomimo wysoko postawionej porzeczki, limitu tegorocznego biegu, na 1200 uczestników, organizatorom nie udało się przekroczyć magicznego poziomu 1000 biegaczy przekraczających linie mety.

fot. wildrunnersclub.pl

Trasa V edycji biegu, o której pisaliśmy w zapowiedzi [...] po częściowej modyfikacji okazał się bardzo ciekawa i atrakcyjna dla biegaczy jak dla samych kibiców, którzy mogli bacznie ze starówki i rynku dopingować biegaczy, uczestników, zmagających się z dystansem i własnymi słabościami na ostatnich kilometrach biegu. Finisz..., tradycyjnie z metą, w Parku pod Muzeum Zamkowym, start jak w roku poprzednim z rynku co było i jest dobrą zmianą całej Pszczyńskiej imprezy.

fot. wildrunnersclub.pl

Całej imprezie, czego wisienką na torcie jest bieg główny rozgrywany w samo południe... ;) towarzyszą rozgrywki i biegi dla najmłodszych; dzieci i młodzieży. :) Park w godzinach przedpołudniowych zamienia się w istny plac zabaw dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży szkolnej, których bacznie obserwują, dopingują rodzice i ich opiekunowie. :) Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci - wychowanie w sporcie, idei zdrowej... przede wszystkim aktywnej rywalizacji fair play.

fot. wildrunnersclub.pl

Z tego miejsca dziękujemy organizatorom, firmie Carbo Asecura za zaproszenie i dobrze, nie popadając w przesadę, ;) przygotowaną imprezę. Wierzymy, że przyszła edycja biegu wypadnie jeszcze lepiej a organizatorzy staną na wysokości zadania, udowadniając tym samym wszystkim biegaczom najwyższy poziom organizacyjnego profesjonalizmu. Bieg jak co roku jest organizowany przez Urząd Miasta Pszczyna, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie oraz firmę Carbo Asecura S.A., która to jest pomysłodawcą i współorganizatorem tej imprezy. Z biegowym... przede wszystkim aktywnie :) widzimy się w przyszłym roku... ;) :) stayRUN \m/

Piotr Czesław/Wild Runner's Team

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz