poniedziałek, 3 października 2016

Było biegane... Jastrzębska 10-tka, VI Bieg Uliczny 17.09.2016 relacja!

Przybyli, pobiegli, zwyciężyli... ;) :) Choć od biegu minęło już prawie trzy tygodnie... atmosfera, klimat, emocje tamtego dnia, pozostają w wielu z nas na dłużej. :) Start w "Jastrzębskiej Dziesiątce" dla Wild Runner's Club, jaki i dla wielu biegaczy, było, zapewne, pierwszym udziałem w tej imprezie, jak nie pierwszym, debiutem, startem w swojej biegowej przygodzie.

fot. wildrunnersclub.pl

Tegoroczna, rekordowa - pod wzglądem frekwencji, Jastrzębska impreza, przeszła już do historii. Pozostają wspomnienia, refleksje, kilka zdjęć w portfolio i dumnie wyeksponowane trofeum - medal, który otrzymywał każdy z uczestników przekraczających metę Jastrzębskiej dychy. Atestowana, szybka, 10-cio kilometrowa trasa, biegnąca po dwóch pętlach w centrum miasta, przyciąga, rokrocznie, coraz większą rzesze biegaczy, w której prym wiodą biegacze, amatorzy biegowego szaleństwa. :) Nowe wyzwanie, życiówki, bądź chęć zrobienia nowego, życiowego, rekordu, podsumowującego sezon biegowo-startowy Anno Domini 2016. Choć dla wielu to dopiero początek rundy jesiennej w bieganiu ;) to dla zmarzluchów i ciepłolubnych  ostatnie "letnie podrygi" i hasanie na "świeżym powietrzu".

fot. wildrunnersclub.pl

Organizacja biegu... w szerokim spektrum, tego słowa znaczeniu, na bardzo wysokim poziomie. Był to nasz pierwszy start, udział, w tej imprezie i mamy dobre wrażania - niech tak pozostanie na przyszłość. ;) Zawsze może być jeszcze lepiej... miło, pozytywnie - dobrze zaskakiwać. Klimat niepowtarzalny... choć to centrum miasta, wokół blokowiska, centra, stacje benzynowe, budynki użyteczności publicznej ale jednaka ma to swój urok. Start, planowo, przypadał na godzinę 19-stą - miasto staje, cała trasa zostaje wcześniej wyłączona z ruchu. Zmierzch... miasto rozpala, rozświetla się latarniami, za kilka minut, sekund, te "ulice" zostaną wypełnione, rozgrzanymi, rozpalonymi do czerwoności ;) biegaczami i kibicami gorąco ich dopingującymi. Niby nic... miasto nocą a jednak coś w tym jest.

fot. wildrunnersclub.pl

Zakończenie biegu, zwieńczone uhonorowaniem i nagrodzeniem zwycięzców, najlepszych biegaczy w klasyfikacji ogólnej i w kategoriach oraz losowanie nagród, sposrób uczestników biegu, odbyło się na hali sportowej, na której to znajdowało się całe zaplecze sobotniej imprezy. Biegu głównemu towarzyszyło wiele atrakcji... jedną z nich był Bieg Małego Jastrząbka, rozgrywany, już, po raz czwarty. Na dystansach; 150m, 350m, 800m, i 1800 metrów w godzinach popołudniowych, biegało 225 młodych uczestników, dziewcząt i chłopców, kto wie... ;) przyszłych Jastrzębi. Oprócz atrakcji aktywno-ruchowych dla dużych, jak i dla tych małych, na biegu była prowadzona akcja uświadamiania, na której to można było zostać potencjalnym dawcą szpiku i komórek macierzystych. Bardzo ważne dla osób walczących o życie, jak i zmagających się z nowotworem krwi jakim jest białaczka, lekarzy.

fot. wildrunnersclub.pl

Było nam niezmiernie miło patronować i uczestniczyć w tegorocznej VI edycji Biegu Ulicznego "Jastrzębska Dziesiątka". Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie na bieg - jesteśmy pełni uznania, do zobaczenia za rok na "siódemce". :) Organizatorem biegu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Jastrzębie-Zdrój, Stowarzyszenie Skyrunning Polska oraz Klub Biegacza MOSiR Jastrzębie-Zdrój. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Automobil Klub Śląski w Jastrzębiu-Zdroju, Gimnazjum nr 8 w Jastrzębiu-Zdroju oraz ZHP Hufiec Jastrzębie. Patronat honorowy nad biegiem objął Prezydent miasta Jastrzębie-Zdrój - Anna Hetman. Z biegowym pozdrowieniem... :) przede wszystkim aktywnie! stayRUN \m/ 

Piotr Czesław/Wild Runner's Team

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz