niedziela, 25 grudnia 2016

Bili rekordy... Altus Cup 27.11.2016r. - relacja!

Katowice 27 listopada br. budynek Altus, najwyższy na Śląsku oraz czwarty, poza Warszawą, obiekt w Polsce, stał się areną zmagań, kolejnej edycji biegu po schodach Altus Cup 2016. Najwyższy wieżowiec i jedna z wizytówek stolicy regionu, województwa śląskiego - Katowic, składa się z trzech brył, których wspólnym elementem jest rozległe atrium. Liczy sobie 30 kondygnacji naziemnych i 125 metrów wysokości. Przy dobrej pogodzie dostrzec go można nawet z odległości 100 kilometrów.

fot. wildrunnersclub.pl

Na "starcie" biegu, Altus Cup, stawiło się niespełna 300 zawodników w tym 42 kobiety. Uczestnicy mieli do pokonania 30 pięter i wdrapać się musieli po 593 schodach na wysokość 110 metrów. Start zawodów usytuowany był, jak w roku ubiegłym, przy wejściu po schodach a meta biegu znajdowała się na 30 piętrze wieżowca. Zawodnicy startowali w odstępach czasowych co 30s zgodnie z numerami startowymi. Najszybszym zawodnikiem, rekordzistą, tegorocznej edycji jest Mateusz Marunowski z drużyny "PSP Jaworzno", któremu pokonanie trasy i wbiegnięcie na 30 piętro Altusa zajęło 02:49,79 min. Natomiast, najszybszą wśród Pań, edycji 2016, jest Patrycja Włodarczyk z czasem 03:35,24 min. Zawodom, bieg... oprócz promocji aktywności fizycznej i upowszechnienia biegania po schodach, towarzyszyła organizacja; Mistrzostw Weteranów Polski w biegu po schodach, Mistrzostw Polski Strażaków PSP i OSP w biegu po schodach oraz organizacja Mistrzostw Polski Firm i Instytucji.

fot. wildrunnersclub.pl

Nasz udział w tego typu zawodach był całkowitym novum i bardzo ciekawym biegowym doświadczeniem w nietypowej dla nas biegowej dyscyplinie. Spopularyzowanie biegów po schodach zawdzięczamy min. wyścigowi na szczyt nowojorskiego Empire State Building - 86 pięter, 1576 schodów, dzięki któremu biegi po schodach stają się dyscypliną sportową. W Polsce pierwsze zawody, bieg z okazji Barbórki, rozgrywane były w 1984 roku we Wrocławiu, w nieistniejącym już dziś gmachu Poltegoru - 23 pietra, 460 schodów. Oficjalne Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie rozgrywane są od 2008 roku.

fot. wildrunnersclub.pl

Było nam niezmiernie miło patronować i uczestniczyć w tegorocznej edycji biegu po schodach Altus Cup. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, jesteśmy pełni uznania, bardzo chętnie zmierzymy się z tym wyzwaniem ponownie - do zobaczenia za rok. Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Biegów Górskich - Jastrzębie-Zdrój. Z biegowym pozdrowieniem... :) przede wszystkim aktywnie! stayRUN \m/

Piotr Czesław/Wild Runner's Team

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz