środa, 7 czerwca 2017

VI CA Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza 04.06.2017r. - relacja!

Było biegane... ;) w niedziele 04 czerwca br. Pszczyński rynek, ulice miasta, starówki, parkowe alejki... po raz szósty, stały się areną zmagań biegaczy, cyklicznej - organizowanej od 2012 roku, imprezy biegowej; Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza. Znany ze swoich gorących, burzowo-barowych, klimatów... ;) bieg, niezmiennie, rozgrywany jest na dystansie 10 kilometrów a całej imprezie towarzyszą gry, zabawy, przedbiegi - zmagania sportowe dla dzieci i młodzieży szkolnej.

fot. wildrunnersclub.pl

Jak już wspomnieliśmy, bieg sięga swoją historią roku 2012 i jak do tej pory był naszym piątym startem, udziałem, w tej biegowej imprezie. Pomijając pierwsza edycję, na którą nie mogliśmy dotrzeć, a która miała być startowym debiutem... Bieg ewoluuje, rozrasta się, rozwija - nie tylko pod względem organizacyjnym, ale przede wszystkim pod względem ilości osób, biegaczy, którzy deklarują swoją chęć udziału i startu w Pszczynie. Na przestrzeni tych sześciu lat Bieg Pszczyński nabrał rozmachu i jest jedną z większych imprez tego typu w regionie.

fot. wildrunnersclub.pl

Spośród 1214 chętnych podjęcia wyzwania, osób zarejestrowanych, zapisanych,  na tegoroczna VI edycje biegu, metę, zlokalizowaną pod Muzeum Zamkowym w pszczyńskim parku, przekroczyło 952 biegaczy w tym 269 kobiet. Dziesięciokilometrowa trasa, biegnąca ulicami miasta, starówki, rynku i parku zamkowego, z roku na rok ulega modyfikacją, zmianą, a to ze względu na odbywające się aktualnie remonty dróg w naszym mieście. Start gorącej, pszczyńskiej, dychy usytuowany był na rynku pod ratuszem a finisz z metą, jak już wspomnieliśmy - niezmiennie, w parku. Najszybszym zawodnikiem tegorocznych zawodów jest Marcin Ciepłak z czasem: 00:32:33s a najszybszą kobietą; pszczynianka Ewa Kucharska z czasem: 00:37:02s. Wszelkie informacje związane z imprezą, wyniki biegu; ogólne, klasyfikacje oraz galerie zdjęć znajdziecie na stronie; www.biegpszczynski.pl

fot. wildrunnersclub.pl

Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza był drugim z cyklu biegów klasyfikacji Pucharu Carbo Asecura. Do klasyfikacji wspomnianego pucharu (PCA), należy pięć imprez, biegów, rozgrywanych cyklicznie; min. "Bieg o Złote Gacie" - Brzeszcze, CA "Bieg Pszczyński" - Pszczyna, "Bieg Pawłowicki" - Pawłowice, "Bieg na MOLO" - Osiek k. Oświęcimia oraz "Bieg Niepodległości" - Czechowice-Dziedzice.

fot. wildrunnersclub.pl

VI CA Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza przeszedł do historii... organizatorowi dziękujemy za zaproszenie, jesteśmy pełni uznania - do zobaczenia za rok. Organizatorem biegu jest Urząd Miejski w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie oraz pomysłodawca firma Carbo Asecura SA. Tyle w temacie... ;) z biegowym... przede wszystkim aktywnie! stayRUN \m/

Piotr Czesław/Wild Runner's Taem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz