czwartek, 30 lipca 2015

Pozytywne trendy ..., Bieg Pawłowicki!

Bycie aktywnym jest w modzie, jest modne, jest jak najbardziej trendy ..., ludzie oszaleli na punkcie biegania, triathlonu, nordic walking, kolarstwa, crossfit'u, aktywności w szerokim tego słowa znaczeniu, nie ograniczając się do jednej dyscypliny sportu, aktywności fizycznej. Ludzie po prostu zaczęli się ruszać i robią to w taki sposób w jaki im najbardziej odpowiada, w zależności od wieku, predyspozycji i zasobność kieszeni. Wzrost świadomości, trend, moda która zatoczyła koła historii i powróciła razem z zachodnią kultura i stylem życia, poprawa warunków bytu czy tylko chwilowy przejaw "bo ktoś tam ..., bo sąsiad, koleżanka, kolega biega, ma fajne ciuchy, sprzęt, jest aktywny" cytując dobrze wszystkim znanego z mediów społecznościowych "niepoprawnego" piewcy ... "mówię jak jest" modowy hit czy kit? ;)

Bzdura, totalny absurd ..., każdy zapewne wie że nie trzeba być zawodowcem, vipem, mieć i być posiadaczem "grubego" konta, portfela wypchanego złotówkami, "ojro" i innymi kwitami poprawiającymi humor a co poniektórym zwiększając ich wartość, libido i samoocenę spowodowana lenistwem i totalnym "nie chciejstwem". Biegać być aktywnym może być każdy i nie trzeba mieć, być posiadaczem zasobnej kieszeni by móc uprawiać sporty. Wymówki typu "nie mam ..., nie biegam, nie trenuje, nie ruszam się ..., bo nie mam ..."  są nie na miejscu, zapewne większość o tym doskonale wie. ;) O aspektach prozdrowotnych aktywności, ruchu fizycznego nie trzeba chyba nikomu przypominać, temat nie raz i nie dwa ... ;) wałkowany w prasie, mediach i na wszelkich stronach i profilach społecznościowych ..., ciężko przejść, "przeskrolować" obojętnie. ;) Aktywizacja, integracja środowisk społecznych, mieszkańców sołectw, gmin, powiatów to drugi bardzo ważny i znaczący element tego typu przedsięwzięć, imprez biegowych organizowanych w całym naszym kraju.

Darząc do sedna tematu ... :) Niezmiernie się z tego cieszymy że kolejna gmina naszego powiatu, Pawłowice dołączyła do zacnego grona jednostek administracyjnych w kraju promujących zdrowie i aktywny styl wśród swoich mieszkańców. Szczegóły biegu; LINK zapewne są już wszystkim znane, w gwoli przypomnienia ... Bieg główny rozegrany zostanie na dystansie 5km a całej imprezie towarzyszyć będą zmagania sportowe dla dzieci, młodzieży oraz samorządowców i przedsiębiorców. Przewidziano wiele atrakcji dla całych rodzin, sportowców, amatorów biegowego szaleństwa, towarzyszy, kibiców, :) ... medale, koszulki dla uczestników biegu, nagrody dla zwycięzców. :) Do biegu pozostało 30 dniu, dla uczestników i chętnych do wzięcia udziału w Biegu Pawłowickim zostały zorganizowane treningi, warsztaty formy pod okiem instruktor Marty Graczyk. Harmonogram zajęć znajda Państwo na stronie biegu, dla informacji podamy że pierwsze zajęcia odbędą się już 1 sierpnia przy Gminnym Ośrodku Sportu w Pawłowicach. :) Zapisy do biegu na stronie pod adresem; LINK (Y) :) Tyle atrakcji ..., ;) :) :D robimy formę i widzimy się w Pawłowicach :) stayRUN \m/

Piotr Czesław/Wild Runner's Team


"Bieganie to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijający się sport w naszym kraju. Biegać może każdy - dzieci, młodzież, ludzie zaawansowani wiekowo i niepełnosprawni! Gmina Pawłowice również chce wpisać się w ten trend dlatego w ostatni weekend wakacji – 30 sierpnia 2015 r., o godz. 12:00 organizujemy Bieg Pawłowicki. Będzie on okazją do wspólnego świętowania 25 – lecia samorządności. W jego trakcie zawodnicy będą mieli do przebiegnięcia dystans 5 km ulicami Pawłowic, w trzech kategoriach wiekowych dla kobiet i mężczyzn (16 - 30 lat, 31 - 45 lat, 46 i powyżej). Dzieci i młodzież będą rywalizowały w parku im. ks. prof. S. Pisarka w Pawłowicach, natomiast samorządowcy i przedsiębiorcy spróbują swoich sił w sztafecie na dystansie 4 x 350 m. Przewidujemy także wiele atrakcji dla całych rodzin oraz nagrody dla sportowców, ufundowane przez sponsorów. Wszystkie szczegóły oraz możliwość rejestracji on – line znajdują się na stronie www.bieg.pawlowice.pl"

info. UG Pawłowice

2 komentarze:

  1. biegać zawsze zdrowo. najlepiej dla siebie, niezaleznie czy ma sie stroj do biegania czy zwykły t-shirt , niezaleznie czy to bieg pawłowicki czy popularny PKO maraton

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ... dokładnie (Y) pozdrawiamy :) stayRUN \m/

      Usuń