czwartek, 4 sierpnia 2016

Świerczyniecka dycha... II Bieg Uliczny 09.07.2016 relacja!

Bieganie w Świerczyńcu weszło w krew...  ;) W wakacyjny weekend 9-10 lipca 2016 roku w Świerczyńcu, gmina Bojszowy, jak co roku, od kilku lat, odbył się strażacki festyn "Fojer Fest", któremu od dwóch lat towarzyszy wydarzenie sportowo-rekreacyjne jakim jest bieg uliczny o Puchar Wójta Gminy. Wydarzenie wpisujące się w ramy sportowo-kulturalne miejscowości, cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców gminy jak i oczywiście przyjezdnych, za sprawą rozgrywanego w pierwszym dniu festynu biegu ulicznego.

fot. wildrunnersclub.pl

IX "Fojer Fest" to nie tylko pełne emocji zmagania sportowe w postaci biegu, meczu piłkarskiego czy rozgrywek piłki plażowej ale i wiele atrakcji towarzyszących; statycznych i dynamicznych. Takich jak; wystawa pojazdów, samochodów klasycznych, pokazy działań bojowych strażaków, koncerty, tańce, gry i zabawy dla dzieci. Lipcowy weekend; pełen emocji i atrakcji, na którym to, zapewne każdy, bez względu na wiek - czy to mały czy duży, znalazł coś dla siebie. :)

fot. wildrunnersclub.pl

Wracając do biegu...  :) Tegoroczna odsłona Świerczynieckiego Biegu Ulicznego, w porównaniu do pierwszej edycji z roku 2015, została rozegrana na dystansie 10-cio kilometrowym. Trasa uległa częściowej modyfikacji, a w zasadzie wydłużeniu, co nie było możliwe w roku ubiegłym, z powodu remontów dróg w gminie. Sama nazwa; "Bieg Uliczny" wskazuje na trasę asfaltową i tak jest w rzeczywistości. W porównaniu do wielu innych biegów o charakterystyce "Uliczny" gdzie jednak mamy do czynienia z crossem, tzn. biegiem o mieszanej nawierzchni trasy.

fot. wildrunnersclub.pl

10-cio kilometrowy dystans, biegnący ulicami miejscowości Świerczyniec, Bojszowy Nowe i Bojszowy do lekkich nie należy, po mimo swej "płaskości" wiatr momentami dawał ostro się we znaki i to nie w plecy... ;) Pomijając fakt otwartych przestrzeni i chłodzącego wiatru w pysk, bieg jest do przebiegnięcia, zarówno dla tych stawiających pierwsze kroki jak i dla bardziej zaawansowanych biegaczy amatorów.  ;) Start jak i zarówno meta biegu usytuowany był pod remizą OSP w Świerczyńcu przy ulicy Klubowej, z tym że sam start biegu przesunięty był o 200 metrów do linii startu z 2015 roku.

fot. wildrunnersclub.pl

Zaplecze..., którego po części brak, charakterystyczne dla lokalnych, małych, kameralnych biegów, nie było problematyczne. Może z wyjątkiem braku prysznica po biegu - zmora, zwłaszcza dla przyjezdnych biegaczy "z daleka" a już na pewno spoza województwa, regionu Polski. Pogoda, aura tego dnia dopisała, zapewne większość uczestników festynu jak biorących udział w biegu została usatysfakcjonowana. Medal na mecie... :) i satysfakcje z pokonanego dystansu było widać na niejednej twarzy uczestnika przekraczającego linie mety. Biegu głównemu towarzyszyły przedbiegi i zawody dla przedszkolaków, dzieci, uczniów szkół na dystansach 50 i 100 metrów, w których to wzięło udział ok. 80 dzieciaków. :)

fot. wildrunnersclub.pl

II Świerczyniecki Bieg Uliczny o Puchar Wójta Gminy na 10km przeszedł już do historii... :) Tegoroczna impreza biegowa, na którą to przybyło liczne grono biegaczy, pobiła zeszłoroczną frekwencje startujących uczestników. W porównaniu; linie mety przekroczyło 283 zawodników o 112 biegaczy więcej niż w roku ubiegłym - 2015, gdzie na mecie zameldowało się 171 biegaczy. Pomimo ograniczonej ilości wody na uczestnika, 1 litr i braku posiłku regeneracyjnego w pakiecie - bieg zaliczamy jak najbardziej do udanych. :) Wierzymy, że organizatorzy wyciągną wnioski z doświadczeń i w przyszłym roku zaskoczą nas swoim profesjonalnym podejściem do tematu organizacji biegów masowych. Organizatorem biegu jest Ochotnicza Straż Pożarna w Świerczyńcu oraz radni gminy; Panowie Stanisław Biela i Krzysztof Komandera. Z biegowym pozdrowieniem... :) przede wszystkim aktywnie! stayRUN \m/

Piotr Czesław/Wild Runner's Team

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz