środa, 26 kwietnia 2017

9. Cieszyński FORTUNA Bieg 23.04.2017r. - relacja!

Przedostatni weekend kwietnia br. był dla nas "mocno" biegowo-startowym końcem tygodnia. :) W sobotę 22 kwietnia br. przebieraliśmy nogami, z  Katowic do Siemianowic Śląskich, na trasie XXIV Biegu Ulicznego im. Wojciecha Korfantego a w niedzielę 23 kwietnia br. zawitaliśmy w Cieszynie na 9. Cieszyńskim FORTUNA Biegu i temu to właśnie wydarzeniu będzie poświecony poniższy tekst. Wild Runner's... ;) jako patron medialny imprezy - 9. Cieszyński FORTUNA Bieg, miał przyjemność aktywnie uczestniczyć w dziewiątej odsłonie Cieszyńskiej imprezy biegowej.

fot. wildrunnersclub.pl

Historia biegu sięga 2009 roku a tegoroczna edycja była już dziewiątą, z kolei, odbytą cyklicznie imprezą w Cieszynie. Bieg na dobre zagościł w kalendarzach biegowych a frekwencja imprezy z roku na rok notuje tendencje zwyżkowe wśród uczestników zawodów. Cieszyńska dyszka z pod znaku "FORTUNY" jest specyficznym, niepowtarzalnym, jedynym tego rodzaju w Polsce - biegiem, którego trasa, biegnąca wzdłuż rzeki Olzy, przebiega po polskiej i czeskiej stronie miasta, granicy Rzeczpospolitej.

fot. wildrunnersclub.pl

fot. wildrunnersclub.pl

fot. wildrunnersclub.pl

Metę tegorocznej edycji biegu przekroczyło 1168 zawodników w tym 282 kobiety z pośród 1288 zgłoszonych, chętnych podjęcia wyzwania, biegaczy. Start Cieszyńskiej dziesiątki był usytuowany na al. Jana Łyska tuż obok kąpieliska miejskiego, natomiast meta biegu wraz z ok. 100 metrowym odcinkiem finiszu na bieżni stadionu miejskiego w Cieszynie. Jak już wspominaliśmy; atestowana (PZLA) 10 km trasa biegu, wiodła ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna - wzdłuż Olzy, dwiema pętlami po 5 km. Nawierzchnia asfaltowa i jak to bywa w przypadku starych miast... brukowana. Najszybszym zawodnikiem tegorocznych zawodów jest Kenijczyk Silas Kiprono TOO - Benedek-team z czasem: 00:30:46s a najszybszą kobietą Kenijka Betty CHEPLETING - Benedek-team z czasem: 00:34:15s. Wszelkie informacje związane z imprezą, wyniki biegu; ogólne, klasyfikacje oraz galerie zdjęć itp. itd. znajdziecie na stronie; www.fortuna.bieguliczny.pl

fot. wildrunnersclub.pl

fot. wildrunnersclub.pl

Nasze, odczucia, wrażenia z Cieszyńskiej dychy, są jak najbardziej pozytywne... :) Był to nasz pierwszy start w tej imprezie i naprawdę byliśmy miło zaskoczeni. Aura tego dnia płatała figle, można rzec pogoda była w kratkę. ;) Cieszyn przywitał nas deszczem i chmurami, a w trakcie rozgrzewki i biegu ogrzewał słonecznymi promieniami - miejscami, momentami, chłodził wiatrem, nasze rozgrzane biegiem i wrażeniami ciała. ;) Na trasie nie zabrakło kibiców... :) a do ucha, dźwięcznie, uczestnikom biegu przygrywały orkiestry - nam szczególnie przypadła, swingująca, orkiestra starszych Panów po drugiej stronie Olzy w Czeskim Cieszynie.

fot. wildrunnersclub.pl

Bieg zaliczany jest do Pucharu Beskidów w biegach ulicznych razem z Półmaratonem Żywieckim i Biegiem Fiata. Więcej informacji, w tym regulaminy oraz odnośnik do systemu zgłoszeń, dostępne są na oficjalnej stronie biegu.

fot. wildrunnersclub.pl

Było nam niezmiernie miło patronować, promować wydarzenie i przede wszystkim aktywnie uczestniczyć w 9. Cieszyński FORTUNA Bieg. Serdecznie dziękujemy organizatorowi za zaproszenie, jesteśmy pełni uznania - do zobaczenia za rok. Organizatorem biegu jest Miasto Cieszyn, Město Český Těšín, Správa účelových zařízení, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Cieszynie, Agencja Sportu i Reklamy Andrzej Filipiak. Tyle w temacie... ;) z biegowym... przede wszystkim aktywnie! stayRUN \m/ 

Piotr Czesław/Wild Runner's Team

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz