czwartek, 18 maja 2017

III Bieg im. Janusza Sidły, Katowice Szopienice 18.06.2017r.

W imieniu organizatorów Wild Runner's Club ma przyjemność zaprosić, wszystkich biegaczy oraz kijkarzy Nordic Walking, w niedzielę 18 czerwca 2017 roku, na kolejną - trzecią edycję Biegu im. Janusza Sidły w Katowicach - Szopienicach. Patronem biegu, jak sama nazwa wskazuje, jest szopieniczanin Janusz Sidło, wybitny sportowiec, lekkoatleta - oszczepnik, najwybitniejszy zawodnik w historii tej konkurencji. Tego dnia, oprócz biegu głównego na 10 km, odbędzie się bieg dla dzieci, aktywności rekreacyjno-ruchowe, pokaz Jumping Frog Centrum Katowice z możliwość sprawdzenia się w tej formie ruchu i wiele innych atrakcji. Na tegoroczną, trzecią edycję biegu, po raz pierwszy przyjedzie rodzina Janusza Sidły, będzie to okazja do poznania i posłuchania wspomnień o byłym oszczepniku, wybitnej postaci polskiego sportu.

Bieg oraz marsz Nordic Walking rozegrany zostanie na dystansie 10km a trasa biegu, taka sama dla biegaczy i kijkarzy, o charakterze mieszanym, ulica/przełaj - cross; asfalt, ubite czarne drogi, plaża - piaszczysty odcinek wzdłuż stawu Borki, wiedzie ulicami Szopienic, Roździenia i Koloni Borki. Start oraz meta Szopienickiej dychy usytuowany będzie przy hali ośrodka sportowego „Szopienice”, który znajduję się przy ul. 11-listopada 16.

Zapisy elektroniczne, ważne, wraz z opłatą startowa, w wysokości 40 zł - przelewem na konto organizatora do dnia 4 czerwca br. W przeddzień i w dniu zawodów tj. 18 czerwca br. opłata startowa wynosi 45 zł. Limit zgłoszonych zawodników, biegaczy i kijkarzy Nordic Walking, wynosi 500 uczestników. W ramach wpisowego, pakiet startowy obejmuje: profesjonalny pomiar czasu, numer startowy z agrafkami, drobny poczęstunek - posiłek regeneracyjny, wodę na trasie i na mecie oraz gadżet biegowy. Dla wszystkich zawodników, którzy ukończą bieg, organizator zapewnia pamiątkowy medal. Dla chętnych możliwy jest zakup pamiątkowej koszulki biegowej w cenie 30 zł.

Odbiór pakietów i numerów startowych możliwy będzie już w sobotę 17 czerwca br. od 12:00 - 18:00 oraz w dniu biegu w biurze zawodów od godz. 8:00 - 9:45. Start biegu głównego o godzinie 10:00 - warunkiem ukończenia zawodów jest pokonanie trasy w czasie poniżej 3h.

Piotr Czesław/Wild Runner's Team


Organizator: Oliwier Kosma, Piotr Łączniak, UKS Szopienice
Nazwa: III Bieg im. Janusza Sidły
Termin: niedziela 18 czerwca br. start: godz. 10.00
Biuro zawodów: Parku Olimpijczyków lub skwer im. Janusza Sidły 
(naprzeciw Parku Olimpijczyków) przy ul. 11-listopada 16.
Regulamin i zapisy: www.biegsidly.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz